понеділок, 17 травня 2010 р.

Кожен водій має знати свої права

Про високі штрафні санкції за порушення Правил дорожнього руху водії в загальному ознайомлені, однак, як свідчить практика виконання адміністративних постанов за порушення правил дорожнього руху, далеко не всі знають свої права під час притягнення їх до відповідальності, а тим більше як сплатити штраф, і які наслідки несплати штрафу у визначений термін.
Основні права і обов'язки згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативних актів мають знати і виконувати всі учасники дорожнього руху. Це збереже ваш час, нерви і кошти, які ви могли б потратити на подвійні штрафи чи необґрунтоване оскарження дій працівників ДАІ.
Перш за все хочу нагадати, що згідно діючих норм розмір мінімального штрафу (від 51 до 85 гривень) встановлено за незначні правопорушення, такі як непристібнутий ремінь безпеки або щодо пішохода, який порушив правила дорожнього руху. Найбільший штраф передбачено для тих, хто сяде за керування транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння (від 2550 до 3400 грн.). За перевищення швидкості більш як на 20 км в год встановлено штраф від 255 до 340 грн., а більше як на 50 км в год.- від 510 до 680 грн. За проїзд на червоне світло світлофора - від 425 до 510 гривень. Крім штрафних санкцій законом передбачено громадські роботи, які може призначати суд. Це безоплатні суспільно корисні роботи, які мають визначатись органами місцевого самоврядування. За окремі порушення щодо водіїв застосовується стягнення у вигляді адмінарешту. Таке покарання може застосовуватись щодо водіїв, які залишили місце ДТП, тих хто повторно користується несправним транспортним засобом, перебуває за кермом у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, або хто ухиляється від відбування громадських робіт. Крім того, законом передбачена фіксація порушень спеціальними технічними засобами фото і відеозапису.
Законом передбачено і ряд інших прав які мають працівники ДАІ, але важливо не тільки знати права і обов'язки учасників дорожнього руху, а й неухильно їх дотримуватись.
Якщо ж ви все таки порушили Правила дорожнього руху або на ваш погляд працівники ДАІ безпідставно складають протокол, вам слід вести себе правомірно і пам'ятати кілька правил. Перше: якщо порушення все таки було, то на протязі 15 днів треба сплатити штраф, бо у випадку пропуску вказаного терміну згідно ст.308 КУпАП несплачений у встановлений термін штраф стягується у примусовому порядку і в подвійному розмірі. Крім подвійного розміру, у випадку примусового стягнення через Державну виконавчу службу, боржнику буде нараховано ще 10 % від загальної суми боргу.
Однак, якщо порушення Правил дорожнього руху не було, і ви маєте наміри оскаржити дії працівника ДАІ, то під час складання протоколу у відповідній графі протоколу про адмінпорушення вкажіть свої пояснення та аргументи. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності. А якщо на місці виноситься постанова, то вручається копія постанови.
Відповідно до ст.287 даного Кодексу постанову про адмінправопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої винесено, а також потерпілим. Оскарження можливе протягом 10 днів до начальника ДАІ або до суду. Також слід пам'ятати що на всіх стадіях притягнення до адмінвідповідальності водій має право користуватись правовою допомогою юриста чи адвоката.
Хочеться побажати всім водіям їздити без жодних порушень хоча в наших умовах, при існуючому стані доріг це дуже непросто, і все таки слід поважати всіх учасників дорожнього руху та не створювати підстав для складання адмінпротоколів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.